Analistler Uyardı: Bu 2 Altcoin Yatırımcısı Seçim Yapmak Zorunda!

Kripto analisti Manish Ciheti, QNT’nin aşağı yönlü baskı altında olduğunu söylüyor.
Analist Aaryamann Shrivastava ADA’nın toparlanmakta zorlandığını ve kısa vadeli düşüşle karşı karşıya olduğunu belirtiyor. Analistlerin bu 2 altcoin için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

QNT fiyat tahmini: Altcoin kısa vadeli bir satışa hazırlanıyor!

Quant (QNT) fiyatı kısa vadeli aşağı yönlü bir baskıyla karşı karşıya. On-chain analitik platformu Lookonchain, erken bir holderın Kraken borsasına 9,78 milyon dolar değerinde 118.008 QNT token yatırdığını gösteriyor. Bu cüzdan daha önce geçtiğimiz ay Uniswap merkezsiz borsasında 742.000 dolar değerinde 8.050 QNT tokenini 92 dolardan sattı. Bunun ardından altcoin fiyatı yaklaşık %11 oranında düştü. Ek olarak, bu olay bir satış çılgınlığını etkileyebilir ya da düşüş eğilimli piyasa koşullarında bir düzeltmeyi başlatan bir katalizör olabilir.

Metrikler QNT’ın düşeceğine işaret ediyor

Santiment’in Tüketilen Yaş endeksi düşüş görünümüne daha fazla güven katıyor. Bu endeksteki ani artışlar, hareketsiz tokenlerin hareket halinde olduğunu ve kısa vadeli yerel tepe veya dipleri tespit etmek için kullanılabileceğini gösteriyor. QNT için tarih, ani yükselişlerin ardından altcoin fiyatında bir çöküş olduğunu gösteriyor. En son 17 Haziran’da yaşanan yükseliş de QNT’nin bir düşüş trendine hazır olduğunu öngörüyordu.

QNT Yaş Tüketim grafiği. Kaynak: Santiment

Santiment’in Borsadaki Arz verileri, merkezi borsalar (CEX), merkezi olmayan borsalar (DEX) ve borsa dışı borsalarda tutulan toplam QNT miktarını gösteriyor. Bu endeksteki artış potansiyel satışlara ya da yerel fiyat zirvelerinin oluşumuna işaret eder. Diğer taraftan, düşüş balina birikimine ya da yerel fiyat diplerine işaret eder. QNT’nin durumunda, Borsadaki Arz 16 Haziran’da 1,56 milyon iken 17 Haziran’da 1,68 milyona yükseldi. Arzdaki bu %7,6’lık artış, yatırımcıların karlarını kaydetmek için varlıklarını borsalara gönderdiğini ve bunun da yerel fiyat zirvelerinin oluşmasına veya potansiyel satışlara yol açabileceğini gösteriyor.

Borsalarda QNT Arz grafiği. Kaynak: Santiment

ADA fiyat tahmini: Göstergeler çelişkili ancak…

Cardano’nun (ADA) fiyatı, kendisini neyin beklediği konusunda çelişkili. Öte yandan, altcoin birikim için bir fırsat görüyor. Bu, kısa vadeli Piyasa Değeri – Gerçekleşen Değer (MVRV) oranından türetilmiştir. MVRV oranı yatırımcının kâr ve zararını değerlendirir. Şu anda Cardano’nun 7 günlük MVRV’si -%12 seviyesinde bulunuyor. Bu da alım baskısında bir artışa yol açabilecek kayıplara işaret ediyor. Tarihsel olarak, -%6 ile -%18 arasındaki ADA MVRV genellikle rallilerin başlangıcına işaret eder. Ayrıca, birikim için bir fırsat bölgesini işaret eder.

Cardano MVRV Oranı. Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, Cardano’nun piyasa faaliyetlerine katılım eksikliği buna karşı çıkıyor. Bu da bir satış sinyali veriyor. Bu durum özellikle, işlemlerde yer alan benzersiz adreslerin sayısının fiyat hareketleriyle aynı hizada olmadığı günlük aktif adresler (DAA) fiyat farklılaşmasında açıkça görülüyor. Böyle bir sapma genellikle daha fazla aşağı yönlü baskı veya konsolidasyonun habercisidir. DAA fiyat farklılığı, son fiyat düşüşüne rağmen hızlı bir toparlanmayı destekleyecek yeterli piyasa katılımının olmadığını gösteriyor. Bu aktif katılım eksikliği, traderların muhtemelen daha fazla düşüş bekleyerek ya da gelecekteki fiyat yönünden emin olmadıkları için piyasaya yeniden girmekte tereddüt ettikleri anlamına geliyor. Bu senaryo genellikle piyasa istikrar ararken bir konsolidasyon dönemine yol açar.

Cardano Fiyat DAA Farklılığı. Kaynak: Santiment

ADA yatırımcıları seçim yapmak zorunda!

Cardano’nun fiyatı kısa süre önce simetrik üçgen formasyonundan çıkamadığı için önemli bir gerilemeyle karşı karşıya kaldı. Bunun yerine, altcoin için düşüş eğilimi göstererek 0,40 dolara geriledi. Bu hareket, yükselişe geçmeyi uman yatırımcılar ve analistler arasında endişelere yol açtı. Bu nedenle, ADA için olası sonuç şu anda 0,43 ila 0,40 dolar arasında yatay bir hareket.

Cardano Fiyat Analizi. Kaynak: TradingView

Ancak, altcoin 0,40 dolardan geri dönmezse, bunun altına inebilir. Bu da Cardano’nun fiyatının son altı ayın en düşük seviyesine inerek 0,38 dolara gerilemesine ve düşüş tezinin geçersiz kılınmasına yol açacaktır.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir