2 villayı bedavaya alan AKP’li siyasetçi kim

AKP İstanbul eski Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun, önemli bir makamda bulunan AKP’li bir siyasinin Çamlıca’da iki villayı para ödemeden aldığını iddia etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Denizolgun, bu kişinin ‘siyasi büyüklerden’ gizli olarak bu işi yaptığını savundu. AKP’li eski vekil, milletvekili WhatsApp grubunda ise bu kişinin ismini açıkça yazdı.

DEVLETE İHBARIMDIR

Geçen dönem İstanbul milletvekilliği yapan Denizolgun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genel Merkezi, Meclis Grubu, Kadın ve Gençlik Kolları da etiketleyerek şu mesajı yazdı:

“İstanbul Çamlıca’daki bir inşaat firmasından; 1 tane değil, 2 tane villayı hem de parasını hiç ödemeden, gasp eden, üzerine ilkten tapusuyla geçiren siyasi makam sahibi kim? Hem de bu olayı; hiç bir siyasi büyüğümüz bilmeden; gizli gizli yapan, ama kendisi de çok iyi dereceli bir makamı işgal eden siyasi aktör kim? Büyük devletimize, AKP Grup Başkanlığımıza ve AKP Genel Merkezime ihbarımdır. En derin saygı ve hürmetlerimle; Süleyman.”

Denizolgun, kamuoyunda ‘Süleymancılar’ olarak bilinen cemaate mensup. Villa satın alındığı iddia ettiği Çamlıca’da aynı zamanda cemaatin merkezi de bulunuyor. Denizolgun, bir süredir cemaat lideriyle kavgalı ve değişmesini istiyor. ‘Villa aldı’ dediği siyasinin cemaat liderine destek olduğunu düşünen Denizolgun, cemaat içindeki kavgayı AKP’ye taşımış oldu.

HEDEF ALDI

Denizolgun sosyal medya hesabından bir süredir TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u hedef alan paylaşımlar yapıyor. Kurtulmuş’un 2011 yılında HAS Parti Genel Başkanı olarak yaptığı AKP’ye yönelik eleştirilerin videosunu yayınlayan Denizolgun, “Numan Beye, bu yanlış ifadelerini düzeltmesi için acilen çağrıda bulunuyorum. Eğer düzeltme yapmayacak olursa da, bu haksız ve yanlış ifadelerinden ötürü hakkımı helal etmeyerek, Allah’a havale edeceğimi ihtar ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir